Moje odpovědi pro podnikatel.cz

Moje odpovědi pro podnikatel.cz

1. Jaké otázky a jaká témata je podle Vás aktuálně třeba řešit v souvislosti s podnikáním v ČR?

Zažíváme nyní v naší zemi atmosféru, kdy část politiků dělá z podnikatelů „lovnou zvěř“. Když neví kudy kam, navrhnou novou regulaci nebo přijdou s nějakým, dalším byrokratickým omezením pro ty, kteří se chtějí živit sami, rozvíjet naši zem a dávat práci dalším lidem.  Pro mne je proto hlavním tématem samotná obrana podnikání.

2. Pokud by se Vás podnikatelka nebo podnikatel zeptali, za co se chcete v oblasti podnikání v PSP zasadit, co by to především bylo?

Osobně jsem kandidovala především s programem zrušení EET a dalších zbytečných regulací, které státu nic nepřináší a jen dusí podnikatele. Kromě EET bych jako příklad z této skupiny regulací uvedla třeba kontrolní hlášení.

3. V čem vidíte pojítko mezi Vaší specializací, s níž jste do PSP letos kandidovala, a problematikou podnikání a na co konkrétně se z toho chcete zaměřit?

Kandidovala jsem nejenom z pozice děkanky plzeňské Fakulty zdravotnických studií, takže mám blízko k oblastem školství a zdravotnictví, ale o poslanecký mandát jsem se ucházela také jako někdo, kdo dlouhá léta budoval, vedl a vlastnil soukromou firmu – v mém případě konkrétně soukromou střední a později i vyšší a vysokou zdravotnickou školu. Dobře proto z osobní zkušenosti znám ty zásahy státu, které podnikatelům znepříjemňují život. Chci proto bojovat za obranu podnikání, a to díky své specializaci i třeba v méně viditelných oblastech jako je podnikání lidí se zdravotním postižením. Jedním z impulsů pro vstup do politiky pro mne totiž byla situace, kdy minulá vláda zavedla EET i pro nevidomé podnikatele a živnostníky. Tato dvojnásob nesmyslná povinnost se sice nyní naštěstí ruší, ale já chci být ve Sněmovně někým, kdo bude dopředu upozorňovat na podobné nesmysly, aby se jejich zavádění už neopakovalo.

 

 

 

Přidat komentář